Reštaurácia Maehwa vznikla 12. decembra 2008. Maewha (매화) znamená v preklade z kórejskeho jazyka slivkový kvet. Keď prvý krát prišiel majiteľ do priestorov reštaurácie, musel si poriadne premyslieť, ako ich zveľadiť a pripraviť pre budúcich zákazníkov. Na to, aby reštaurácia dostala podobu akú má dnes, bolo nutné vynaložiť veľa úsilia, no približne po pol roku bola pripravená pre svojich prvých návštevníkov. 

Majiteľ tejto reštaurácie, Kim Heui Yeon dbá na vysokej kvalite potravín a preto starostlivo vyberá všetky ingrediencie, akými sú napríklad mäso a zelenina, a to iba v najlepšej kondícií od vybraných dodávateľov. Iba správnym výberom surovín sme schopní zabezpečiť tú najlepšiu autentickú chuť Južnej Kórei. Naša reštaurácia poskytuje širokú škálu kórejských pokrmov, a preto príprava týchto jedál podlieha veľmi komplexným a dlhým procesom prípravy. Pre väčšinu jedál, akými sú Jaeyuk Bokkeum, Samgyeobsal, Dolsot Bibimbap a iné, pracne vyberáme ingrediencie na výrobu tých najdelikátnejších omáčok. 

Pre prípravu všetkých týchto chutných kórejských receptov je nutné zaobstarať približne 70% surovín vopred, ktoré vyžadujú dlhú prípravu a námahu. Či už ide o fermentáciu kimchi alebo prípravy banchan, číže rôznych predjedál, je nutné dbať na kvalitnú receptúru.. Veríme, že naša reštaurácia ulahodí každému nadšencovi kórejskej kuchyne