Čo je gochujang?

Gochujang 고추장 je jedným zo základných ingrediencií v kórejskej kuchyni. Hustá, sladko-pikantná pasta sa vyrába z červených chilli papričiek, lepkavej ryže, fermentovaných sójových bôbov a soli. Fermentácia týchto sójových bôbov zvyčajne zaberá roky, kedy sa skladuje v špeciálnych nádobach vo vonkajšom prostredí. Sacharidy v ryži sa menia na cukry, ktoré dodávajú paste príjemnú sladkú chuť. Chilli papričky dodávajú paste príjemnú pikantnú chuť, ktorá nás zahreje, zatiaľ čo sójové bôby zabezpečujú tu správnu vyváženú chuť. 

Kde sa dá gochujang kúpiť?

Gochujang je typickým kórejským produktom, a preto je možné ho kúpiť hlavne v ázisky orientovaných potravinách. Pod našou reštauráciou Maehwa, sa nachádzajú takéto potraviny Arirang s veľmi kvalitnými produktami za bezkonkurenčné ceny. 

Navštívte Arirang, a vyberte si z mnoho produktov, ktoré sú dovezené priamo z Kórei! 

Kde sa Gochujang používa?

Gochujang svojou výraznou nezameniteľnou chuťou patrí do veľa kórejských pokrmov. Ak poznáte tabasco alebo sriracha, určite viete ako nezameniteľné tieto omáčky sú. Najpopluárnejšími pokrmami, ktoré si viete dopriať aj v našej reštaurácií, sú Kimchi Jiggae, Budae Jjigae, Teokbokki, Jeyuk Bokkeum a podobne.

Gochujang

Vychutnaj si Pikantné jedla s gochujang pastou už dnes!

Neváhaj a objednávaj na nasledujúcom linku

OBJEDNÁVKA